תרגיל קרקוע

תרגיל קרקוע

תרגיל קרקוע כדרך להתמודדות עם הדאגות

מה המשמעות הפסיכולוגית של המונח קרקוע?

קרקוע הוא החיבור של הגוף לאדמה. כאשר אנו מקורקעים יש לנו ידיעה של מי אנחנו, זהותנו מובחנת וברורה. אנו מרגישים שכיוון החיים שלנו הוא נכון, אנו חיים היכן שנכון לנו ועוסקים במה שמתאים, טוב ונכון עבורנו.

מסלול חיינו מנותב ע"י התרבות בה אנו חיים על פי תכתיבים לא כתובים, ונורמות חברתיות שמקבעות נתיבי חיינו מיום היולדנו ועד למותנו.כאשר אנחנו פוסעים בנתיב הנכון אנו מרגישים שעלינו על המסלול הנכון ושהחיים שבחרנו לחיות היא פרי המוטיבציה הפנימית שלנו.

כאשר אנו מודים בעבודה שאנו חיים את החיינו כשהדאגות מנהלות אותנו זהו רגע מכונן. שווה לעצור ולחשוב מה בעצם מביא אותי להיות אדם דאגן? האם הדאגות שלי קשורות לדימוי שלי על עצמי או על הילדים או ההורים שלי שאינם חיים לפי אותם תכתיבים בלתי כתובים?

הכניסה למסע של מודעות עצמית באמצעות הדאגות שמנהלות אותי יכול להיות תהליך מרתק של הכרה עצמית שיש בכוחו לשנות לא רק את האמונות על פיהן אנו חיים אלא גם לגרום לשינוי בן דורי.

צעד ראשון לשם החזרת החן והעונג בחיים, כלומר לחיות מתוך קרקוע ובכך למתן את מידת ההשפעה של הדאגה בחיי מתחיל בתרגיל ראשון פשוט מאוד.

 

בבוקר עם היקיצה נעמוד לדקה כאשר הרגלים שלנו מעט מפוסקות והברכיים מעט כפופות. ננשום אל הבטן שלוש נשימות עמוקות ונעביר את הגוף שלנו קדימה בכיפוף עד שקצות אצבעות הידיים יגעו בקרקע. ברגע זה נמתח את הרגליים עד שיתחיל בחלק האחורי של הרגלים רעד קל  שיתפשט בכל הגוף. לאחר דקה או שתיים נחזור לעמידה הרגילה.

תרגיל הקרקוע יעצים את תחושת הזהות האישית דרך תחושות הגוף. חיבור פיזי חזק לגופנו, יביא להכרה בנוכחות שלנו בעולם, ויחזק את המודעות למי שאנחנו ולדרך בה אנו מכוונים את חיינו. כיצד זה ישפיע על הפחתת הדאגות?
נסו ותראו, בהצלחה!

    ©  בלב הדאגה - כל הזכויות שמורות  |  2020        

my.narrative.il@gmail.com
052-2203250
my.narrative.il@gmail.com
052-2203250

    ©  בלב הדאגה - כל הזכויות שמורות  |  2020